چقدرسئو (Search Engine Optimization) رامی شناسید؟

چقدر اهمیت نقش سئو را می شناسید؟

چقدر اهمیت نقش سئو (Search Engine Optimization) رامی شناسید؟ سئو یا بهینه سازی عناصر سایت از جمله متن، نقش موثری در کسب رتبه در گوگل دارد. سئو را می‌توان ابزار کمکی برای موتور های جستجو دانست.

شناخت سئو لازمه شناخت انواع سئو و کاربردهای آن و نقش آن در بالا بردن رتبه در موتورهای جستجو از جمله گوگل می باشد.

 

چقدر اهمیت نقش سئو رامی شناسید؟
چقدر اهمیت نقش سئو رامی شناسید؟

 

 

چقدر سئو (Search Engine Optimization) رامی شناسید؟

ابتدا خیلی از طراحان سایت برای تولید متن از ترجمه کردن متون خارجی و ویرایش آنها استفاده می کردند تا اینکه امروز این کار فقط یکی از ابزارهای است برای دست یافتن به سئو بهتر و در نهایت رتبه عالی در گوگل.

الگوریتم های گوگل دائماً در حال تغییر و پیشرفته شدن هستند این از وظایف مهندسین سئو کار است که با صبوری و ذکاوت این الگوریتم ها را شناسایی کنند(این الگوریتم ها تقریبا شامل ۲۰۰ نوع هستند) و نحوی کارکرد آنها را آموخته و بکار گیرند.

در اوایل سال ۱۹۹۰ اولین موتور‌های جستجو کار خود را آغاز کردند؛ بعضی از محبوب‌ترین آن‌ها Infoseek ،Alta Vista و Yahoo بودند.در آن زمان مردم موتورهای جستجو را به دید یک لیست فهرست شده نگاه می‌کردند که همانند صفحه زرد، سئو اولیه بر اساس حروف الفبا انجام می‌شد.

با رشد مداوم اینترنت موتورهای جستجوی جدید‌تری ظاهر می‌شدند که از الگوریتم‌های رتبه‌بندی پیچیده‌تری استفاده می‌کردند.

این الگوریتم‌ها با معیار تراکم کلمه کلیدی ( تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی یا یک عبارت در یک صفحه استفاده شده تقسیم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌های شبیه key-words برای فهم محتویات وب سایت‌ها استفاده می‌کردند.

به دنبال این رشد سئوبرای بیشتر دیده شدن سایت‌ها فعالیت خود را شروع کرد. با توسعه رتبه‌بندی صفحات توسط موتور‌های جستجو، مهندسین سئو به دنبال پیدا کردن راه‌هایی جهت تاثیر پذیری در رتبه بندی این موتورها هستند با استفاده از روش‌های اخلاقی و چه غیر اخلاقی.

پیشنهاد ما :  درآمد متخصص دیجیتال مارکتینگ در آلمان

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش دادن بیشترین صفحات مرتبط با کلمات جستجوی وارد شده دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شود چرا که الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را نشان می‌دهد.

به طور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.

بهترین ابزار برای تبلیغات است.

چقدر اهمیت نقش سئو را می شناسید؟
چقدر اهمیت نقش سئو را می شناسید؟

آیا دو دسته سئو را می شناسید؟

به طور کلی سئو به دو دسته داخلی on page و خارجی off page تقسم می شود.

کهon page  شامل تمام محتوای است که داخل سایت قرار می گیرد. و همه عناصر داخل صفحه با توجه به قوانین که برای حضور آنها وجود دارد در صفحه‌ایفا نقش می کنند.

این عناصر از محتوای متنی که گرفته می شود و محتوای صوتی ، تصویری و… اگر مطابق قوانین سئو در صفحات وب قرار بگیرند حتما می توانند در رتبه گوگل نقش موثری ایفا کنند.

پس هرگونه تغییر در متن ،تصویر، ویس ، ییوند ها و… به طور کلی محتوا می تواند تاثیر مستقیم بر روی سئو سایت ّ داشته باشد.

پس تمام عناصر که داخل صفحه وب قرار می گیرند و ایفا نقش می کنند. می توانند در سئو هم نقش داشته باشند.

 ابتدا on page می باشد. بعد سئو off page می باشد.

سئو off page   تمامی روش های بهینه سازی بیرون از صفحه سایت را شامل می شود . سایت های که به نوعی تبلیغات برای سایت شما می کنند وبه سایت شما لینک می دهند و برگ سبزی برای تبلیغات سایت شما هستند را شامل می شود. البته سئو off page  تنها بک لینک دادن به سایت شما را شامل نمی شود خیلی از ترفند های خارجی را که درحال‌کشف شدن توسط مهندسین سئو کار نیز هست را شامل می شود.

پیشنهاد ما :  چگونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ بنویسیم؟
چقدر اهمیت نقش سئو رامی شناسید؟
چقدر اهمیت نقش سئو رامی شناسید؟

انواع‌سئو های‌که قابلیت ایفا نقش دارندکدامند؟

 • سئو ‌کلاه‌سفید (white hat)

سئوی که تابع قوانین و استانداردهای اولیه سئو بوده و هیچ کدام از قواعد و اصول را دور نمی زند کاملا پایبند قوانین می باشد.و دچار مجازات و جریمه های موتورهای جست و جو نمی شود.در اصطلاح فنیسئوکلاه‌سفید از مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی های که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می کنند. به همین دلیل به سئو اخلاقی نیز مشهور می باشد. چون تابع قوانین و مخالف انجام کارهای غیر قانونی جهت دور زدن قوانین و استاندارد ها می باشد. از دستوالعمل ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می کند.

 • سئو کلاه‌خاکستری ( gray hat)

تکنیک های میانی هستند میان مرز سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه اینکه نه ممناعتی جهت انجام ندادن آنها است که در دسته سئو سیاه می باشند. نه تشویقی جهت انجام آنها که در دسته سئو کلاه سفید قرار خواهند گرفت پس قانونی جهت انجام ندادن یا دادن آنها وجود ندارد.

 • سئو کلاه‌سیاه (black hat)

سئو کلاه سیاه جهت دور زدن قواعد و قوانین سئو است تا موتورهای جستجو را فریب دهد. رتبه بندی را بالا می برند اما این نکته حائز اهمیت است که غیراخلاقی هستند. این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد.

تکنیک کلاه سیاه امروزه برای هکرهای کامپیوتر نیز استفاده می‌شود. 

سئو کلاه سیاه از جمله روش های زود بازده در سئو است که نتیجه فوری به همراه دارد اما بدون خطر هم نیست. موتورهای جستجو با تکنیک های کلاه سیاهی به شدت برخورد کرده و جریمه های سختی را اعمال می کند. این مجموعه روش ها برای کسانی مناسب است که تصمیم به حضور کوتاه مدت در وب داشته و تصمیم دارند از روش های زود بازده استفاده کنند تا سریع نتیجه بگیرند.

پیشنهاد ما :  لیست بک لینک های رایگان

در روش های سئو کلاه سیاه در حالت کلی سایت خیلی سریع به صفحات اول نتایج گوگل می رسد اما هر لحظه امکان دارد که دچار پنالتی و جریمه گوگل شود. برطرف کردن مجازات و پنالتی ممکن است علاوه بر صرف هزینه های بسیار زیاد نیازمند وقت طولانی تری  نیز باشد. به این علت استفاده آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

چقدر اهمیت نقش سئو رامی شناسید؟
چقدر اهمیت نقش سئو رامی شناسید؟

نتیجه گیری:

به کمک سئو داخلی و خارجی می توان رتبه خوبی از موتور های جست و جو دریافت نمود و با استفاده از سئو کلاه سفید می توان با رعایت اصول و قوانین جایگاه همیشه برتر را از آن خود کرد بدون ترس از مجازات و ترس از دست دادن جایگاه خود در موتورهای جست وجو.

به نوعی با رعایت قوانین می توان ضریب اطمینان کار را بالا برد. البته مستلزم دیدگاه شما می باشد.

 

 

 نویسنده:زهرا معرف

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *